Тут я свідомо не пишу про гіди на кшталт 1001 пива, яке потрібно випити за життя, пивні гіди-довідники-жовті-сторінки по країнах, оскільки це в основному не стільки освітня, скільки довідкова література, досить специфічна.
The Comic Book Story of Beer: The World's Favorite Beverage from 7000 BC to Today's Craft Brewing Revolution by Jonathan Hennessey, Mike Smith |
The Oxford Companion to Beer by Garrett Oliver |
Це тру енциклопедія - абетковий покажчик і порядок, короткі і не дуже статті про здається, усі можливі (а направду - ні) терміни пивної індустрії чи історії. Ця важезна цеглина (920 сторінок!) не має на меті бути прочитаною за раз, а звертатися до потреби, хоча уперті і палкі жагою до знань можуть просто читати по кілька статей на день. Вважається епохальною і маст хев. Зізнаюся чесно: купувала з метою подужати, але так і не змогла. Чекаю на натхнення.
Tasting Beer: An Insider's Guide to the World's Greatest Drink by Randy Mosher |
Досі вважаю це найкращою книжкою, яку можна дати людині, яка взагалі нічого не тямить у пиві, і на виході отримати не біргіка, але людину, яка зможе аргументовано підтримувати бесіду про пиво не лише на смакові теми, але й на історичні, і про стилі поговорить, і на лініях розливу не злякається. Людською, нормальною мовою, зрозуміло про хімію, історію, поєднання з їжею, все потрошку про пиву. Прекрасний початок для того, щоб занурюватися в світ цього прекрасного напою і надалі. Не можу не згадати про український переклад, який я зробила для вас з любов'ю і великою кількістю пива ^_^
30-Second Beer: 50 essential elements of producing and enjoying the world’s beers, each explained in half a minute |
Ця книжка вийде друком в березні, компактна енциклопедія, де подано як історію, так і найновіші дані й персоналії. Хороші колажі(дуже візуальна, чим теж імпонує), зрозуміла мова, і короткі статті - те, що треба зараз, коли читати довго наче й нема часу. На кожну тему (а серед них історія, стилі, пивна культура різних країн, персоналії, тощо) є основний текст на 300 слів/30 секунд, 3 секундний "тестер" і 3 хвилинна "варка". Розрахована на широке коло читачів, як заглиблених у пиво, так і початківців. Сподіваюся перекласти й її.
The Beer Wench's Guide to Beer: An Unpretentious Guide to Craft Beer by Ashley Routson |
Ок, зізнаюся одразу - купила, бо автор жінка. Але насправді, книжка абсолютно не розчарувала. Перша здоровенна секція про стилі написана у дуже доступній, нетривіальній, веселій формі, наприклад дуже люблю одну з характеристик, "одним словом" - і одне, слово, яке на думку Ешлі описує стиль досконало. Секція про складники пива теж доступна, зрозуміла, з гумором. Окремо варто відзначити частино про "повагу до пива" - зберігання, налив, тощо. Детальний опис проуесу дегустації "дегустуй, як профі". Досить велика частина про поєднання пива з їжею, готування їжі з пивом, коктейлі з пивом. Хороша книжка, якщо коротко, без зайвих рюшечок.
Strange Tales of Ale by Martyn Cornell |
Як я уже казала, Мартін - то бездонний колодязь фактажу, не завжди захопливо викладеного. Цю книжку я читала більше року вперемішку з іншими, бо місцями я просто засинала. Це збірка коротких забавних чи дивацьких історій, які місцями і справді схожі на байки, або передаються як такі, без зайвих подробиць, наприклад про пивний потоп у Лондоні. Історичний гід маловідомим фактажем, назвімо його так. Буде цікаво тим, хто захоплюється пивом трохи глибше ніж анекдоти під келих, але вимагатиме стійкості.
Немає коментарів :
Дописати коментар