Барселона 4.0. Парк Ґуель
Якщо ви хочете подивитися ще одне творіння геніального Ґауді - парк Ґуель, я навіть не знаю, який час вам порадити, туристів там, здається, повно завжди, хіба що, можливо з самого ранку не такі натовпи. До речі, як показав досвід, найбільші скупчення слов'янських туристів спостерігаються ввечері на Магічних фонтанах Монтжуїка і в будь-який час у парку Ґуель, бо обидві атракції безкоштовні. Їх там стільки, що можна навіть не мріяти сфотографувати легендарну саламандру без якогось сусіда, що ніжно її обіймає. Але ми не про це. Ми про архітектурний комплекс, один з найбільших в Європі, що будувався з 1900 по 1914 рік.
Садовий комплекс Парк Ґуель спочатку мав стати елітним житловим районом, але на етапі завершення двох будинків затія виявилася неприбутково-провальною, тому парк лишився парком. В одному з будинків певний час жив сам Ґауді, хоча жодного з них він не проектував. Руку він доклав уже до саду. Шкода, що фірмові мозаїки присутні лише на головній терасі, але в цілому парк і так прекрасне місце, зелений, нестандартних форм і планувань, а який краєвид на Барселону відкривається з нього, о... Краще мовчати і показувати. Щоправда, далеко не всі розділяють мій погляд, коли ми летіли додому, випадково почула свого сусіда ззаду: "Ну что там такого в парке Гуэль, куча деревьев, камней и битой керамики". І справді, чого битися у захваті, я не розумію...
Будинок, у якому жив Ґауді
Он і Саґраду видко...
Ну от хіба не пряничні будиночки?
Вхід до парку безкоштовний (UPD. кажуть, що уже платний і квитки на певний час), але уже довгий час міська рада збирається його обмежити, тобто, для місцевих він і надалі буде безкоштовним, а от туристи платитимуть. Щоправда, це вже не перший рік триває, і поки що вхід все ще вільний для всіх. Навідати парк можна:
листопад-лютий з 10 до 18
березень і жовтень з 10 до 19
квітень і вересень з 10 до 20
травень-серпень з 10 до 21
Добиратися найзручніше до станції метро Lesseps, а звідти автобус 112 йде до самісіньких воріт.
Немає коментарів :
Дописати коментар