Travel. Run. Eat. Drink beer. Repeat.

Follow Me

Geburstagurlaub. 1.0. Краків пивний



By   Lana Svitankova      00:11      Мітки: , , ,  
Краків посідає першу сходинку по кількості відвідин у нашому особистому рейтингу, бо тут ми вже були тричі (і це не останній візит, я вже 100% знаю). Але оскільки це була поїздка на честь дня народження, то зрозуміло, що головним пунктом буде пиво і їжа. І по пиву ми відірвалися по повній програмі. По-перше, у Кракові є де купити пива. Принаймні два місця, де можна розжитися пивом крафтових броварень (на які зараз справжній бум, як і всюди в цивілізованому світі) і достойними представниками закордонних пивоварних досягнень. Між іншим, в обох крамницям приймають назад порожні пляшки, що схвально, але з умов нетривалого перебування в місті не надто корисно. Krakow_beer
Krakow_beer_1 «Maria» (ul. Kobierzyńska 61, години роботи з’ясувати не вдалося, та і назва зараз, здається уже інша) – це печера Аладіна. Крихітна крамниця, стіни якої суцільно заставлені пляшками. Я так і сказала господарці, щоб лишили мене там жити. Вибір фантастичний, очі розбігаються, здається, там можна вибрати пива на будь-який смак. Категорично рекомендую, навіть наполягаю на відвіданні всім, хто хоча б приблизно вважає себе шанувальником пива. Розрахунок готівкою, поруч є банкомат. Польське пиво від 3 злотих, середня вартість імпортної пляшки 10-12 злотих. Кому цікаво, можу скинути повноформатні знімки, де читаються назви і ціни, для референсу. 

«Strefa-Piwa» (http://www.strefa-piwa.pl, Ul. Krowoderska 37, пн.-пт 13:00–20:00, сб 11:00-20:00) маленька крамничка, де вам порадять, допоможуть обрати, розкажуть про броварні, тобто – обізнаний персонал, що тішить. Вибір пристойний, переважно – польські мікро, є німці, чехи, бельгійці, британці, американці. Розрахунок готівкою. Ціни від 5 злотих і вище. У пабі з такою ж назвою можливий розрахунок карткою, але туди ми не потрапили – було зачинено, а годин роботи ніде не знайти, інтернети кажуть пн.-пт з 13 до 8, по суботах з 11 до 8, от і розгадка, ми припхалися в неділю… 

 По-друге і закладів чудесних у Кракові є. З них протестували два і в жодному не можна було поїсти, на що варто звернути увагу тим, хто любить під пиво щось пожувати. 
 Паб “Omerta” (http://www.omerta.com.pl, ul. Kupa 3, з 16:00)- сісти там нам вдалося лише тому, що ми прийшли о сьомій, бо по краківських мірках час посиденьок у закладах починається години так з 9, і тоді знайти посадочне місце майже нереально. Паб розділений на дві частини з двома окремими стійками, польською і міжнародною, меню як такого немає, оскільки пиво постійно міняється (при мені один кег польського замінили іншим), тому воно завжди свіже. Вибір, якщо чесно вражає. Приблизно по 10 кранів на кожній барній стійці, і ось що розливали на міжнародній в той день (список неповний): Birra del Borgo Duchessa, BrewDog Libertine Black Ale, ’t IJ IPA, Grottenbier Bruin, BrewDog 5 A.M. Saint, Sierra Nevada Porter, St. Louis Kriek, Faro, Thornbridge Chiron... Ціни 12-14 злотих за 0,5 літри, розрахунок на стійці, готівка, голосно, людно, є wi-fi. Шалено рекомендую, окремий уклін добирачу асортименту. Krakow_beer_2 Krakow_beer_3 Krakow_beer_4 Крихітний, манюсінький BeerGallery – LUXURY (beergallery.pl, Tomasza 30, з 12:00 до 2:00) тісний, але затишний, з рожевими слониками на стелі, непоганим холодильником і кількома сортами пива на розлив. Лише бельгійське пиво, є і «стандартні», і цікаві варіанти, в цілому, чим розжитися знайдеться всім, хоча я б бажала більш цікавого набору. Власники пішли шляхом найменшого спротиву – все пиво коштує 14 злотих, незалежно від того, чи це хугарден, чи каролус. Krakow_beer_5 Krakow_beer_6 На наступний раз лишилося стільки, стільки, аж уявити страшно…

About Lana Svitankova

Beer princess in disguise, Certified Cicerone®, BJCP Judge, Apprentice Beercierge, aiming for next levels. Member of Pink Boots Society. Beer runner, yeast smuggler, bottle herder and talking head for Varvar Brew

Немає коментарів :

Дописати коментар

На платформі Blogger.