Це буде перший з серії дописів-тестів продукції крамниці Campo & Fiori, з якими перетнулися наші шляхи любові до їжі і красивого посуду. Що особливо цінне для мене у такій співпраці - це не реклама, де тебе просять транслювати текст, написаний бренд-менеджером, ні, це повномасштабний тест-драйв, в якому будуть і плюси, і мінуси.
Почнемо з крамбля з румамбаром, грушами і яблуками і порційних форм від Ceramika Bolesławiecka.
Кераміка ця виготовляється повністю вручну з 1963 року, і відтоді завоювала серця любителыв гарного посуду по обидва боки Атлантики (маю свідчення подруги, яка казала, що бачила його на власні очі в Америці). Завдяки надзвичайно високій температурі випалювання, всі ці мисочки, чашки, тарелі годяться і для печі, і для мікрохвильовки, і для посудомийки: не лущаться і малюнок не облазять. Малюнки - окрема пісня. Вони всі наносяться вручну штампами або пензлями, і, власне, від способу розфарбовування залежить і ціна кожного предмета.
Тест-драйв порційних форм пройшов на ура, про що свідчили задоволені мармизи тестувальників, але їх я вам не покажу :)
Плюси:
- ідеальний розмір. От правда, ідеальний. Саме те, що треба, щоб наїстися пиріжком, а не перекусити до кави, бо повноцінний сніданок - вибір чемпіона. Діаметр, глибина, все як має бути
- ручки, які будь-якій гарячій формі пасують, за них зручно діставати з печі
- гарно миється. Тут питань ніяких, для мене якість посуду визначається в першу чергу легкістю його миття. Зустрічалися в моєму житті керамічні форми, які після першого ж випікання "заростали" невідмивальними плямами на нашій спільній репутації
Мінуси:
- в даному випадку не виявлено.
І рецепт.
Насправді, я ходила на ринок по базилік на ще одну порцію песто, але в очі вкинулося малиново-зелене. Невже румамбар? По другому колу пішов, я вже думала, що сезон давно скінчився, а наше глобальне потеплінння, вочевидь, зробило свою справу. Або вправні руки городників. Або... Неважливо, головне, що ось він.
На два невеликі крамблі (фрукти беріть не надто стиглі, щоб не встигли перетворитися на кашу, вони мають бути цупкі).
Начинка: 1 велика груша, 2 середніх яблука, 6-7 стебел румамбару, 2 ст.л. меду, 50 г масла
Крамбль: 4 ст.л. пластівців (вівсяні чи суміш), 1 ст.л. насіння льону, рублені горіхи, насіння гарбуза і соняшника за бажання
На сковорідці топимо масло і мед, вкидаємо покраяний на шматочки 1-2 см завдовжки румамбар. Поки він тушкується, нарізаємо грушу і яблука, шкірку можна не знімати, серцевину вийняти. Ріжемо фрукти на скибки, вкидаємо в мед, і на середньому вогні виварюємо до загустіння карамелі. На це піде не більше 10 хвилин. Викладаємо у порційні форми, посипаємо перемішаним крамблем і ставимо в піч під гриль+180С. Коли крамбль почне золотавіти (5-7 хвилин, без гриля 10-15), дістаємо, даємо вистигнути до прийнятної температури, і їмо з чаєм/кавою/какао/просто так.
Ці крамблі прекрасні тим, що фрукти скарамелізувати і розкласти по формах можна ввечері, а посипати крамблем і розігріти в печі вже зранку, поки вариться кава.
Який смачний, корисний сніданок, та ще й у таких симпатичних формах! А щодо румбамбару, то я ще позаминулого літа відкрила для себе, що в серпні у нього буває другий врожай. (Зустрічала різні варіанти, як у нас називають ревінь: "румбАмбар", "румбумбар", а от "румамбар" - вперше :))
ВідповістиВидалитиТа його, схоже, хто як хоче, так і називає)
Видалити