Основна проблема розжитися пивом у Валенсії – години роботи крамниць, у нас чомусь вільний час завжди випадав на обід, а в обід вони всі сплять. Ну і ціна. Місцевий крафт коштує дорожче за імпорт, при чому суттєво, хоча і імпорт недешевий, ціна за місцеву пляшку починається від 2,5 євро за 0,33 і вище. Імпорт, в той же час, є і по 1,5 євро, і не занудний лагер, а нормальне бельгійське пиво. Але середня ціна пляшки, тим не менш, коливається в районі 3-3,5 євро, тому будьте до цього готові. А тепер по черзі.
Крамниці.
Bierwinkel (www.bierwinkel.es) – це не лише ресторан, а я компанія, яка імпортує пиво. Крамничка є на головному ринку, практично в самому його центрі, оточена ятками з хамоном і сиром – ідеальне поєднання – сам ринок працює з 7 до 15, вихідний у неділю. Вибір більш ніж пристойний (місцевий крафт, німці, американці, багато бельгійців, навіть нестандартних, шотландців і британців, хороший, коротше), ціни, здається, найдешевші з усіх крамниць. Є термінал. Варто зазначити, що асортимент більшості крамниць дублює асортимент бірвінкля (що логічно – основний імпортер і постачальник) з невеликими персональними варіаціями власників.
La Boutique de la Cerveza (http://www.estucerveza.com, Calle de Luis Santángel, 19, пн.-пт: 10-14,17-21, сб: 11-14,18-21) – маленька затишна крамниця з пристойним вибором місцевого пива, і непоганим вибором імпорта. Подеколи проводять безкоштовні дегустації, про подробиці сповіщає табличка всередині крамниці. Є термінал, але нашу картку він не прийняв, з якоїсь випадкової чи конкретної причини.
Quality Beers (Cardenal Benlloch 49 і на розі Carrer de Ciscar i Carrer de la Reina Na Germana) ми випадково наткнулися на крамницю саме на розі. Тут дуже помітно, що хазяїн сам підбирає асортимент, оскільки крім поширених позицій від бірвінкля тут знайшлася поличка цікавих американців (Anderson Valley, Left Hand, Three Floyds),норвежці і датчани, як от Evil Twin і Nøgne, і, звісно, кілька позицій Mikkeller, але ця поличка була вкрай дорогою, скажімо, Molotov Cocktail потягнув на 7 євро 0,33. Але в цілому, вибрати є що на будь-який смак і гаманець. Балакучий хазяїн після питання, звідки ми, заходився ділитися спогадами, як він 20 років тому був в Україні і плив Дніпром від Києва до моря. Термінал, готівка.
Cervezas y Mas (http://www.cervezasymas.com, CL Serranos, 19) - цю крамничку-дегустаційну ми теж знайшли випадково, і просто ошаленіли від вибору. Дуже великий вибір всього, нестандартні позиції від відомих броварень, оригінальних маленьких і незалежних. Два холодильники іспанського і валенсійського пива. Столики, де можна одразу і скуштувати. Термінал, готівка, їжі немає. Жіночка на касі, глянувши на обрані пляшки, змовницькі підморгнула і спитала: «Coleccionista?»
Заклади.
Ruzanuvol (Luís Santángel, 3, 19:00-01:00) – маленький бар, абсолютно несхожий на стандартні галасливі, забиті натовпом паби з меблями з темного дерева. Крихітний, тихий і затишний з білими стінами і світлими меблями, і столами, на яких, судячи з усього, можна писати крейдою, схожий радше на класну кімнату. Але едукації тут винятково алкогольні :) про що свідчать хмільні принти на стінах і замість подушок – мішки-з-під солоду, набиті чимось м’яким. Судячи з усього, хазяї живуть поверхом вище, тому і такі години роботи, пива зазвичай 4-5 сортів на розлив, і вони завжди італійські (Lambrate чи Birrificio Italiano). Біля стіни на поличці стоять тарілки і безкоштовні закуски – оливки, арахіс, хлібні палички, якими можна пригощатися безкоштовно. Тільки готівка.
Gordon 10 (http://www.gordon10.com, Calle del Conde de Altea, 49, 18.00-02.30) – на 99% впевнена, що це найкращий заклад з пивом. 6-7 сортів на розлив і вражаючий вибір пляшок, переважно, бельгійців, при чому незлих, як от La Caracole Nostradamus, Abbaye des Rocs Brune, Duvel Tripel Hop 2013, Urthel Samaranth і тд. Цінник на диво пристойний, і на м’ясо теж, порції величезні, приготовано прекрасно, тобто однозначний must-visit. Готівка, термінал.
Бар і броварня Birra & Blues (http://www.birraeblues.com, Avenida Mare Nostrum 34, Playa de la Patacona 13:00-17:15, 21:00-00:15) досить далеченько від центру, і або автобус і прогулянка набережною вздовж пляжу, або велосипеди. Гарна місцина, між іншим, напіввідкритий майданчик, вечорами блюз (як зрозуміло з назви), але якось дуже негуманно - 12 євро за дві пінти пива. Хороше, приємне пиво, легке, питке і гарно охмілене, але дороге. Пляшкове можна придбати у валенсійських пиво-крамницях і Carrefour-ах за 2,5 євро.
У наступному випуску пивних новин з Валенсії – розповідь про екскурсію на крафтову броварню за містом.
Немає коментарів :
Дописати коментар