Звісно, ми не могли в нашій подорожі до Відня оминути його гастрономічні принади. Ще будуть дописи на цю тему, огляд ринків і ще цікавих місць, але сьогодні про те, як дізналася, що мій штрудель - це не штрудель. Принаймні, не віденський королівський штрудель, як його готують у кафе Rezidenz при літній резиденції австрійських королів - Шонбруні (http://www.cafe-residenz.at), де можна не лише скуштувати шматочок, а й навчитися готувати на щогодинній демонстрації, і після того забрати додому буклет-рецепт.
А тепер у подробицях.
Складники
для тіста:
250 г борошна,
2 г солі,
1 яйце,
100 г теплої води,
20 г олії
для начинки: 150 хлібних крихт (150 г хлібних крихт обсмажувати у 50 г масла до золотавості),
150 г цинамонового цукру (140 г цукру змішати з 10 г цинамону),
170 г родзинок (24 години настоювані у ромі),
20 мл рому,
1 кг чищених кислих і міцних яблук,
10 г лимонного соку
Складники для тіста змішати і вимішувати, поки тісто не стане пластичним і не відлипатиме від рук і стола. Далі - і це перший невідомий мені фокус - зробіть з тіста кулю і лишіть її на півгодини зануреною в олію. Це зробить тісто ще більш пластичним і полегшить його розтягування.
Дістаньте тісто, покладіть кулю на притрушений борошном рушник, і - другий фокус, так тісто буде розкачуватися більш рівномірно, ніж якщо розкачувати одразу кулю - зробіть з кулі пагорб: притисніть її краї, лишаючи серединку опуклою (на фото видно, як це має виглядати). Потім розкачайте тісто качалкою, занурте руки у борошно і починайте розтягувати тісто тильним боком долонь. Якщо чесно, цей процес треба було знімати на відео, бо майстриня розтягла кулю на простирадло секунд за 30. Це було вражаюче. Більш ніж. І через це тісто справді можна було читати буклет.
Підрівнюємо краї розтягнутого тіста. Добре перемішану начинку викладаємо на тісто ковбаскою - і це було для мене найбільшим шоком, що штрудель виходить не равликом, а просто ковбасою начинки, обмотаною тістом - щільно спресовуємо її, щоб не розвалювалася, а потім згортаємо штрудель за допомоги рушника. Перед тим, як загорнути тісто повністю, довгий край промащуємо розтопленим маслом, щоб "запечатати" краї, а короткі - бічні - краї закручуємо і приліплюємо до основної "ковбаси". Перекладаємо штрудель на змащене маслом деко, змащуємо маслом тісто і печемо при 190С поки він не стане золотаво-брунатним.
Далі найскладніше - зачекати хвилин 40, поки штрудель вистигне, і нарізати його на порції. Якщо зробити це раніше, начинка може потекти і деформувати шматочок. Порційно нарізаний штрудель притрушуємо цукровою пудрою і подаємо.
Відверто кажучи, при готований в такий спосіб штрудель особисто мені не надто сподобався, яблука з крихтами, спресованій в один щільний шар нагадують кашу, але штрудель-шоу вражає. Кухарі спритні, майстерні, і показують все максимально зрозуміло, звертають увагу на дрібниці і корисні поради. Хотілося б ще. Ну і саме кафе дуже сподобалося - затишне і приємне.
ПС. перепрошую за якість фото, світло там було не ахті, за тицанням - більші розміри
ППС. Найцікавіше, в оригінальному рецепті написано shot of rum. Я чогось подумала, що це 50 мл. А потім сумніви мене заїли і я полізла шукати. Як виявилося, в різних країнах шот - це різний об"єм О_О за ступенем алкоголічності нації, чи що... Для Австрії взяла найближчого сусіда - Німечччину, але вагаюся. Подробиці можна почитати туто http://en.wikipedia.org/wiki/Shot_glass
Немає коментарів :
Дописати коментар