четвер, 18 квітня 2019 р.

Leuven Innovation Beer Festival.

І куди ж без передісторії :) 
Два роки тому я була в гостях у Hof ten Dormaal, і крім пива і журналу з інтерв'ю привезла у подарунок ще значок варварський. І от в грудні на фестивалі у Вільнюсі, коли ми зустрілися з мамою і татом Hof ten Dormaal, вони дивилися, дивилися на мій светр з лого пивоварні, і потім мама вигукує: "Ну нарешті я згадала, чим мені це так знайоме, ваш значок у мене на кухонному фартусі висить, я його кожен день бачу. А ви не хочете до нас на фестиваль в квітні приїхати?" 
Ну хто не хоче приїхати на фестиваль в Бельгію?! І ми поїхали. 


Без перебільшення, LIBF  - це найкращий фестиваль на якому я була. Може, 17 пивоварень і 87 сортів пива це мало комусь (але на день, імхо, цілком досить), але організація ідеальна для всіх: пивоварень-учасників, волонтерів, гостей. І він затишний і неквапливий.

Що отримували гості: фестиваль з підбором пивоварень з різних куточків світу (Ізраїль, Швейцарія, Фінляндія, Великобританія, Данія, Голландія, Німеччина, Італія, Іспанія, Україна, Швеція, США, Угорщина і Бельгія), повнокольоровий буклет з інформаією про пивоварні, пиво, мапою фестивалю, спеціальний дегустаційний келих. Розрахунок за пиво - фішками, вартість однієї 1,5 євро, все пиво було по 1 фішці, незалежно від вартості пляшки. А пляшки з пивом, що сподобалося найбільше, можна було купити в крамниці при фестивалі, тому що все пиво наливалося або з пляшок, або з банок, винятком були тільки британці з касковим пивом. два стенди з їжею на вулиці, два кафе всередині. До речі, про всередині - відбувалося це все в історичній будівлі першої пивоварні Stella Artois. Було дуже символічно. Мийка для келихів.  Дві станції з жетончиками. Окрема зона зі столиками і стільчиками. На кожному стенді - свіжі квіти і миска зі скибочками яблук. Хоча волонтери мали підміняти пивоварів на стендах, практично завжди був хтось з команд, тому можна було розпитати про пиво все, що цікавило. 
















Що отримували волонтери: фірмову футболку і браслет, який доволяє пити пиво без жетончиків, запрошення на афтепаті. Волонтери призначалися не на конкретний стенд, вони щогодини мінялися, тому мали можливість познайомитися з усіма пивоварами, поспілкуватися з ними і скуштувати все пиво. Пивовари мали кожну годину розказати новому волонтеру про пиво, але це не було настільки аж важко, а люди були дуже цікаві і зацікавлені. Отримали купу корисної інформації, нас знайомили з власниками барів і крамниць, радили і рекламували наше пиво і всляко брали активну участь, а не просто розливали "за безкоштовний квиточок". Окремо відзначу складську логістику - у кодного стенда були заховані ящики з пивом і холодильник. В кожному холодильнику пиво стяло секціями, а на холодильник було наклеєно листочки зі схемами, де яке пиво стоїть, щоб пивоварам і волонтерам було легше орієнтуватися. Сортування пляшок і банок на місці відбувалося одразу в різні баки. 



Що отримували пивовари. А пивовари отримували канікули. Фестиваль формату invitational - що означає, тебе лише можуть запросити, ти не потрапиш за гроші. Тому, пиво - пляшки - викупають, в цьому випадку все логістичне супроводження теж було фестивальне (доставка, митне оформлення). Двох членів команди селять, всю команду годують впродовж фестивалю гарячим, а на кухні безлімітні бутерброди, кава, шоколадки. Дають волонтерів, щоб не стовбичити на стенді, а можна було погуляти, познаймитися, випити з іншими пивоварами. Фірмова фестивальна футболка (найцінніше в якій - перелік пивоварень з зазначеними країнами на спині). Перед фестивалем паб-кроул. Вранці - бранч на родинній пивоварні. Це окремий неповторний досвід, коли ти снідаєш з натовпом пивоварів у майже музейних декораціях, з ящиком строкатих виделок, як бабусина скриня зі скарбами. Оця родинна тепла атмосфера зробила весь фестиваль. Не було натовпів - та й чудово, можна було особисто з усіма гостями поспілкуватися. Так багато я мабуть давно не обнімалася, і це було фантастично. Тепло. По-домашньому. 










Крім того, що вирощувати свої ячмінь, пшеницю, жито і овес, а також звичайни хміль на 3метрових палях, родина Янсеннсів нещодавно почала вирощувати експериментальний хміль у тепплиці в нейтральному грунті, щоб перевірити, які якості матиме хміль, що не залежить від грунту, температури, тощо. Вся наукова частина проводиться і фіксується в льовенському інституті.  Ну і ще у них тепер є кулшип. Все по-дорослому. 



 

На другий день фестиваль почався з спільного сніданку пивоварів і уже фестивальної традиції пити портер, який привозять данці. Нормальна така розминка балтійським портером зранечку ^_^
До речі, про ранок. Фестиваль триває в суботу з 14 до 22, а в неділю з 12 до 20, тому ніхто потім не помирає. Крім пивоварів, які пішли на афтепаті у спеціально для них заброньований і відкритий заклад (якщо хто не знає, в неділю майже нічого не працює).








 

Було неймовірно круто. Язик відвалювався розмовляти. Виступили непогано: серед 87 сортів ми зачепилися за 13, 14 i 18 місця (ну звісно перша десятка забита американцями - між іншим, минулого року їх купив ІнБев, і нічо, погано не стало). При чому, фестиваль дав максимальне покриття кожній пивоварні - гості куштували, і могли купувати пиво, а решта пива поїде по локальних крамницях. Чого ще можна бажати? Тільки аплодувати навстоячки родині, якій нудно просто варити, і яка хоче обійматися з однодумцями. У себе в дома. В гостях. Як з родиною.




Немає коментарів:

Дописати коментар