пʼятниця, 25 травня 2012 р.
Китай 5.1. Тянцзинь ч.2.
Ще одна незла Тянцзинська забава - Tanjin Eye. Єдине в світі оглядове колесо споруджене на мосту і одне з найвищих у світі (висота – 120 метрів, програє лише Singapore Flyer – 165м, Star of Nanchang – 160м і London Eyе – 135м.) Уперше колесо завертілося 2008р над річкою Хайхе і мостом Yongle, повний оберт колесо робить за 28 хвилин (ті самі, за які швидкісний поїзд долає відстань Пекін-Тянцзинь), на ньому розташовано 48 кабінок, в кожній з яких може розміститися 8 осіб.
Досвід захопливий, хоча й не надто мальовничий – не зважаючи на те, що колесо над річкою, навколо практично вся територія зайнята забудовами і хмарочосами, тому краєвиди не те щоб ахті, але все одно, любителям видертися кудись високо – саме те. Щоправда, не сприяли розгляданню околиць і синє скло кабінок, і все той же туман.
Адреса: Yongle Bridge (автобуси 1, 641, 619)
Робочі години: з 9:30-21:30
Квиток: 70 юанів
Подивіться, які ці "очеретиночки" тонкі
Зацініть цвяхи на мосту з шляпками у вигляді гудзиків
Дорогою від Ока до історичного Старого міста, що теж нагадує про Європу, бо ці кілька вулиць виокремлені серед сучасних будівель, можна пороздивлятися численні маленькі базарчики, які дуже відрізняються від базарчиків, скажімо, біля Великого муру – ніхто з продавців не кидається на тебе, не зазиває на всю міць легень, всі зайняті своїми справами. Хто знає, може тут народжується діор?:)
І звідусіль лине приторно-солодкуватий запах - всюди печуть кукурудзу і солодку картоплю
А от старе місто, де туляться одне до одного антикварні крамниці, продавці пензлів й інших каліграфічних атрибутів (тут вам не лише продадуть пензлика будь-якого розміру, а й виріжуть на ньому ваше ім’я), забігайлівок, музеїв і тд., але ми помилувалися всім цим лише зовні, бо знову таки – несезон, будній день, а район спеціалізується практично винятково на туристах. До Барабанної вежі (знищеної і відбудованої, тепер у ній лише дзвін, без барабанів) можна дістатися автобусом 652, а номери 161, 635, 652, 657, 855, 863, 865 проходять у безпосередній близькості.
Неспішно топаючи далі знайшли критий цивілізований базар, навколо якого притулилися суцільні ресторанчики, відшукали серед них один з меню у картинках, погралися у «вгадай, що у тарілці» і сіли обідати. Здорова таріль 30х30 з рагу з морських гадів з тофу коштує 35 юанів (приблизно 42 грн), а миска свинини з морськими гребінцями – 45 юанів (десь 54 грн). Звісно, звідти ми викотилися колобками, бо доїсти все це навіть зі сльозами не вдалося – просто не лізло, такі були велетенські порції, про розмір однієї тарілки гарнірного рису я вже мовчу.
У порівнянні з наступною верхотурою Тянцзиньське око виглядатиме дитячими забавками: Тянцзиньська теле-радіо башта – це 415,2 м залізобетону з оглядовим майданчиком на висоті 253 м! Ця струнка красуня, яка стоїть серед озера, входить до Всесвітньої федерації видатних башт – компанії 10 найвищих теле-башт світу (друга найвища у Азії і четверта за висотою в світі). Звісно, таку атракцію ми аж ніяк не могли не відвідати. І уявіть мій внутрішній лемент, коли виявилося, що нижній рівень оглядового майданчика засклений (а значить, абсолютно не придатний для фотографування вночі), а верхній рівень зачинений (бо знову – несезон). Але красиво. Дуже.
Адреса: 1 Jinzi Road, Hexi District, (автобуси 8, 16, 643, 668, 859, 871, 872)
Робочі години: 8:30-22:00
Квиток: 50 юаінів
Мали величезне сподівання, що розкішний, оточений водою Олімпійський стадіон, «Крапля», буде ввечері підсвічуватися, але Тянцзинь не виправдав наших сподівань – вочевидь, підсвітку вмикають лише на час якихось подій на стадіоні або по святах.
І якби ж то знати, до котрої поїзди повертаються до Пекіну, то можна було б погуляти ще нічним підсвіченим містом, бо підсвітка тут, на відміну від Пекіна, дуже і дуже. Але нас трохи лякала перспектива лишитися бездомними на ніч, тому ми вирушили на вокзал і вже не зупинялися познімати набережну, а дарма, дарма, досі шкодую. Якщо коротко – Тянцзинь вартий візиту, однозначно.
Немає коментарів:
Дописати коментар